Българският шампион Балкан Ботевград загуби от Спортинг Лисабон със 72:90 (16:23, 10:24,

...

Балкан загуби от Спортинг, но продължава напред в Купата на ФИБА Европа

Българският първенец Балкан Ботевград загуби от Спортинг Лисабон със 72:90 (16:23, 10:24, 29:21, 17:22) като посетител в Португалия в четвъртия си, финален мач от група „ А “ на шампионата за Купата на ФИБА Европа.

Ботевградчани към този момент си бяха обезпечили първото място в класирането и присъединяване в идващия стадий на надпреварата, като завършиха с три победи и едно проваляне в групата. Съставът на Спортинг зае втората позиция с актив 2-2, а унгарският Алба Фехервар остана трети с баланс 1-3.

Тимът от Ботевград изоставаше през цялата среща в Лисабон, като след мощното начало на Спортинг на почивката резултатът бе 47:26. След 30 минути игра пасивът на Балкан бе 55:68. Българският тим отстъпваше при стрелбата от игра (38.6%-52.24%), а домакините се възползваха по най-хубавия метод от грешките на съперника.

Капитанът на Балкан - Димитър Димитров, бе най-резултатен с 20 точки и 3 битки. Карл-Йохан Липс се регистрира с 13 точки и 5 битки, а 12 точки означи Майки Диксън.

За Спортинг Маркъс ЛоВет осъществя „ дабъл-дабъл “ от 26 точки и 10 асистенции, а Едуард Екиор също оформи „ дабъл-дабъл “ от 18 точки и 13 битки.

Следващият мач на Балкан е домакинство против тима на Ямбол в Националната баскетболна лига на 25 ноември.